MENU
NIP
Nazwa Firmy: CapitalBook
WWW: https://capitalbook.com.pl
Adres Tenisowa 8
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-602
Telefon 533496436

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Polska jest krajem z bogatą historią, która skrywa wiele nieodkrytych prawd. Dlatego na rynku wydawniczym istnieje wiele czasopism historycznych, służących edukacji i poznawaniu przeszłości. Oto najważniejsze z nich.

Pierwszym z nich jest „Kwartalnik Historyczny”. Publikowane od 1889 roku, jest to najstarsze czasopismo historyczne w Polsce. Jego treść dotyczy głownie historii XIX wieku, ale czasem przypomina również wydarzenia z minionych epok. Autorzy artykułów to głównie profesorowie polskich uczelni wyższych.

Kolejnym ważnym czasopismem jest „Studia Historyczne”, powstałe w 1948 roku. Publikacja koncentruje się głównie na historii nowożytnej i współczesnej Polski, ale zawiera również artykuły poświęcone innym państwom Europy.

Czytelnicy zainteresowani historią starożytną powinni zwrócić uwagę na „Kronikę Archeologiczną”. Jest to pierwsze polskie czasopismo poświęcone archeologii i starożytności, a publikowane od 1957 roku artykuły skupiają się na tematach starego Egiptu, Mezopotamii, Grecji i Rzymu.

Dla osób interesujących się historią myśli społecznej polecamy „Przegląd Historyczny”. Jest to czasopismo o charakterze interdyscyplinarnym, omawiające problemy ekonomiczne, polityczne i społeczne. Publikowane od 1901 roku, zawiera prace renomowanych historyków myśli politycznej i społecznej.

Ostatnim polecanym czasopismem jest „Pamiętnik Biblioteki Kórnickiej”. Publikowane od 1921 roku zawiera artykuły dotyczące historii Polski od średniowiecza do współczesności. Jest to jedno z najważniejszych czasopism historycznych w Polsce.

Jak widać, istnieją ważne czasopisma historyczne dostępne dla polskich czytelników. Każda z nich skupia się na innym aspekcie historii naszego kraju i dostarcza czytelnikom cennych informacji.

Data dodania: 28-04-2023Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Firmy w pobliżu